FAQFAQ

W jakich godzinach działa JetZone24?

Standardowo jesteśmy otwarci przez 7 dni w tygodniu. Jednak w przypadku pilotów czy wynajmu symulatora na wiele godzin lub imprez specjalnych (integracje, urodziny) terminy ustalane są indywidualnie i mogą wykraczać poza nasz standardowy harmonogram pracy.

Generalnie, tak jak wskazuje nasza nazwa, działamy 24h na dobę :).

Dla osób nie związanych profesjonalnie z lotnictwem centrum symulatorowe otwarte jest od 12:00 do 22:00 w tygodniu i od 10:00 do 18:00 w weekend W pozostałych godzinach na symulatorach szkolą się piloci. 

Powyższe godziny mogą ulec zmianie. Prosimy zatem o wcześniejszy kontakt telefoniczny. 

Czy lot w symulatorze jest realistyczny?

Nasze symulatory posiadają dokładnie odwzorowane kokpity samolotów: DA 40/42 oraz A320. Wszystkie panele, instrumenty pokładowe czy fotele pilotów wyglądają i działają dokładnie tak, jak w prawdziwym samolocie. Zaprojektowany specjalnie w tym celu system audio wizyjny sprawia, że lot jest niezwykle realistyczny - w czasie manewrów odnosi się wrażenie, że naprawdę znajdujemy się w powietrzu.

Czy symulator jest certyfikowany?

W przeciwieństwie do konkurencyjnych produktów, nasze symulatory są przygotowane do certyfikacji. Oznacza to, że moga być aktywnie wykorzystywane do szkolenia lotniczego. Sam proces certyfikacji jest niezwykle trudny i wymagający. Wymaga o wiele bardziej restrykcyjnego sprzętu, oprogramowania oraz dodatkowych funkcji, których na próżno można szukać w mniej profesjonalnych sprzętach.

Każdy z symulatorów jest na końcowym etapie uzyskania certyfikatu FNPT II, a A320 dodatkowo MCC pozwalające na szkolenie pilotów w zakresie współpracy w załodze wieloosobowej.

Jakie są wymagania wiekowe?

U nas limity wiekowe nie istnieją, natomiast musimy wziąć pod uwagę fakt, iż zbyt niska osoba może po prostu mieć utrudnioną możliwość sterowania samolotem. Jednakże podkładając poduszki, czy korzystając z pomocy rodziców jesteśmy w stanie zapewnić niezapomniane wrażenia również najmłodszym.

Kto może mi towarzyszyć w czasie lotu?

W symulatorze miejsce jest ograniczone. Na lewym fotelu zasiada klient, a na prawym instruktor. Dodatkowo mamy dwa krzesełka dla osób obserwujących. Każdy kolejny uczestnik może oczywiście obserwować lot, ale niestety nie jesteśmy w stanie zapewnić miejsca siedzącego. Dlatego sugerujemy zabranie ze sobą maksymalnie dwóch osób towarzyszących.

Jak należy się ubrać?

Najlepiej założyć jest coś wygodnego. Szpilki oczywiście odpadają, ponieważ nie da się w nich sterować samolotem (sterując ruszamy pedałami, które mamy pod nogami).

Czy wymagana jest wiedza lotnicza?

Absolutnie nie! Wiedza lotnicza nie jest wymagana. Jesteśmy grupą profesjonalnych instruktorów lotniczych, którzy czynnie latają na wielu typach samolotów, między innymi na ciężkich odrzutowcach. Chętnie podzielimy się naszą wiedzą przekazując ją dalej. Możesz przyjść kompletnie bez znajomości wiedzy lotniczej, a w czasie lotu podziwiać widoki, robić zdjęcia i delektować się lotem z innej perspektywy – kabiny pilotów. Instruktor obecny jest podczas całej sesji i we wszystkim Ci pomoże.

Kto pilotuje samolot w czasie sesji?

Każdy uczestnik zasiada w fotelu kapitana lub pierwszego oficera i przejmuje kontrolę nad całym samolotem. Nasz instruktor siedzący na drugim fotelu, asystuje w czasie lotu, udziela wskazówek i interweniuje jedynie w sytuacjach tego wymagających.

Czy muszę rezerwować lot?

Ze względu na specyfikę usługi, wymagamy rezerwacji z conajmniej jednodniowym wyprzedzeniem. Zachęcamy w tym celu do kontaktu telefonicznego lub mailowego. 

Wszystkie loty lub vouchery można także zakupić na miejscu w naszym lokalu. Zaprszamy w godzinach pracy recepcji: pon-pt w godz. 12:00 - 20:00.

Jak zarezerwować symulator?

W celu rezerwacji terminu lotu zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Vouchery zakupione przez nasza stronę posiadają możliwość przypisania daty i godziny poprzez nasz internetowy system rezerwacji. 

Jak długo ważne są vouchery?

Wszystkie vouchery dostępne w naszej ofercie są ważne przez 6 miesięcy od daty zakupu. 

Do 7 dni od zakupu oferujemy naszym klientom możliwość przedłużenia vouchera do łącznie 12 miesięcy za jednorazową opłatą 39 zł.

W przypadku nie wykorzystania vouchera w terminie można wydłużyć jego ważność o dodatkowe 3 miesiące za jednorazową opłatą 50 zł. Czas ten liczy sie od dnia wygaśnięcia vouchera. 

Czy konieczne jest wcześniejsze przybycie?

Mając na uwadze określony harmonogram rezerwacji symulatora, a także ze względu na specyfikę usługi, należy przybyć nie później niż 10/15 minut przed sesją, co pozwoli na spokojne przygotowanie oraz zapoznanie się z podstawowymi informacjami i instrukcjami. W przypadku spóźnienia względem godziny rezerwacji, lot w symulatorze ze względów organizacyjnych może nie zostać przedłużony, a strata czasu jest w tym wypadku na niekorzyść klienta. 

Dodatkowo wcześniejsze przybycie daje możliwość dla uczestnika lotu i jego pasażerów delektowania się pyszną kawą lub herbatą bez ograniczeń :).

Czy mogę wybrać własny scenariusz lotu?

Oczywiście, że tak! Daj nam znać przed lotem jaki masz plan na swoją sesję :)

Jednakże początkujących pilotów zachęcamy do skorzystania z przygotowanych przez nas scenariuszy. W czasie całego lotu możemy zmieniać warunki pogodowe lub porę dnia. Co więcej możemy ćwiczyć rożnego rodzaju awarie i zwiedzać niesamowicie piekne miejsca!

Czy jest możliwość zmiany terminu rezerwacji?

Każdy termin rezerwacji można modyfikować do 24 godzin przed godziną rozpoczęcia sesji, bez dodatkowych opłat. W tym celu należy skontaktować się z nami mailowo bądź telefonicznie. 

W przypadku zmiany terminu lub odwołania rezerwacji w czasie do 24h od planowanej godziny rozpoczecia lotu, klient zobowiązany jest uiścić opłatę proporcjonalnie do ilości minut zarezerwowanego lotu tzn. 20 min - 20 zł, 40 min - 40 zł, 60 min - 60 zł, 120 min - 120 zł, 180 min - 180 zł. Daje to możliwość rezerwacji nowego terminu.

Czy można zapłacić kartą/gotówką na miejscu?

Oczywiście, że tak. W naszym lokalu mamy terminal do płatności kartą i kasę fiskalną, zatem z płatnością za lot lub voucher nie ma najmniejszego problemu. Jednakże zachęcamy do zakupów i rezerwacji przez naszą stronę internetową.

Nie oferujemy natomiast mozliwości zapłaty za lot chwilę przed sesją. Wymagamy, aby każdy lot został opłacony conajmniej z 24 godzinnym wyprzedzeniem. Na miejscu, przed lotem, przyjmujemy jedynie dopłaty do danej sesji. 

Czy mogę na miejscu dokupić dodatkowy lot do tego, który mam już kupiony?

Oczywiście, że tak! NAtomiast wszystko zależy od aktualnego obłożenia symulatora. Może się zadziać tak, że po prostu fizycznie nie będzie możliwości dokupienia i od razu zrealizowania zakupionego lotu, ponieważ symulator będzie zajęty.

Nie wahaj się natomiast zapytać o dodatkowy lot w promocyjnej cenie naszego instruktora :)

Czy mogę otrzymać voucher w formie papierowej?

Oczywiście, że tak. Przygotowujemy specjalne vouchery w formie papierowej zapakowane w eleganckie pudełeczko i torbę papierową. Są one idealne na prezent dla każdego pasjonata lotnictwa.

Voucher można odebrać osobiście lub zamówić go z dostawą pod wskazany adres.

Czy można zwrócić lub wymienić voucher?

Zakupiony voucher można zwrócic w terminie do 14 dni od dnia dokoniania zakupu. Jednakże nie jest to możliwe w przypadku, gdy do vouchera zostanie przypisany termin, lub gdy od razu kupujemy lot z konkretną datą realizacji usługi (zakup lotu). 

Voucher można również wymienić na inny, ale tylko na „wyższy” czyli np. 20 min na 40 min, 60 min na 120 min, 120 min na 180 min lub z vouchera ważnego od poniedziałku do czwartku na ważny od piątku do niedzieli (czyli 20 min w tygodniu na 20 min w weekend). W takim przypadku pobieramy opłatę w wysokości różnicy w cenie regularnej między jednym a drugim voucherem/lotem.