FAQFAQ

W jakich godzinach działa JetZone24?

Standardowo jesteśmy otwarci przez 7 dni w tygodniu. Jednak w przypadku pilotów czy wynajmu symulatora na wiele godzin lub imprez specjalnych (integracje, urodziny) terminy ustalane są indywidualnie i mogą wykraczać poza nasz standardowy harmonogram pracy.

Generalnie, tak jak wskazuje nasza nazwa, działamy 24h na dobę :).

Dla osób nie związanych profesjonalnie z lotnictwem centrum symulatorowe otwarte jest od 14:00 do 20:00 w tygodniu i od 10:00 do 18:00 w weekend. W pozostałych godzinach na symulatorach szkolą się piloci. 

Czy lot w symulatorze jest realistyczny?

Nasze symulatory posiadają dokładnie odwzorowane kokpity samolotów: DA 40/42 oraz A320. Wszystkie panele, instrumenty pokładowe czy fotele pilotów wyglądają i działają dokładnie tak, jak w prawdziwym samolocie. Zaprojektowany specjalnie w tym celu system audio wizyjny sprawia, że lot jest niezwykle realistyczny - w czasie manewrów odnosi się wrażenie, że naprawdę znajdujemy się w powietrzu.

Czy symulator jest certyfikowany?

Tak! W przeciwieństwie do konkurencyjnych produktów, nasze symulatory są certyfikowane i aktywnie wykorzystywane do szkolenia lotniczego. Sam proces certyfikacji jest niezwykle trudny i wymagający. Wymaga o wiele bardziej restrykcyjnego sprzętu, oprogramowania oraz dodatkowych funkcji, których na próżno można szukać w mniej profesjonalnych sprzętach.

Każdy z symulatorów posiada certyfikat FNPT II, a A320 dodatkowo MCC pozwalające na szkolenie pilotów w zakresie współpracy w załodze wieloosobowej.

Jakie są wymagania wiekowe?

U nas limity wiekowe nie istnieją, natomiast musimy wziąć pod uwagę fakt, iż zbyt niska osoba może po prostu mieć utrudnioną możliwość sterowania samolotem. Jednakże podkładając poduszki, czy korzystając z pomocy rodziców jesteśmy w stanie zapewnić niezapomniane wrażenia najmłodszym.

Jak należy się ubrać?

Najlepiej założyć jest coś wygodnego. Szpilki oczywiście odpadają, ponieważ nie da się w nich sterować samolotem (sterując ruszamy pedałami, które mamy pod nogami).

Czy wymagana jest wiedza lotnicza?

Nie, wiedza lotnicza nie jest wymagana. Jesteśmy grupą profesjonalnych instruktorów lotniczych, którzy czynnie latają na wielu typach samolotów, między innymi na ciężkich odrzutowcach. Chętnie podzielimy się naszą wiedzą przekazując ją dalej. Możesz przyjść kompletnie bez znajomości wiedzy lotniczej, a w czasie lotu podziwiać widoki, robić zdjęcia i delektować się lotem z innej perspektywy – kabiny pilotów. Instruktor obecny jest podczas całej sesji i we wszystkim Ci pomoże.

Kto pilotuje samolot w czasie sesji?

Każdy uczestnik zasiada w fotelu kapitana i przejmuje kontrolę nad całym samolotem. Nasz instruktor siedzący na prawym fotelu, asystuje w czasie lotu, udziela wskazówek i interweniuje jedynie w sytuacjach tego wymagających.

Czy muszę rezerwować lot?

Ze względu na specyfikę usługi, rekomendujemy wcześniejsze zarezerwowanie lotu przez internetowy system rezerwacji. Oczywiście lot można wykupić także na miejscu w lokalu, jednak w przypadku tego sposobu rezerwacji nie możemy zagwarantować dostępności symulatora "od ręki". Jeżeli planujecie Państwo wizytę tego samego dnia to zachęcamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia sesji.

Jak zarezerwować symulator?

W przypadku standardowych pakietów oferowanych na stronie, sugerujemy rezerwację lotu przez internetowy system rezerwacji. Natomiast w celu zorganizowania eventu lub imprezy prywatnej, a także w przypadku chęci wynajmu symulatora na określoną ilość godzin, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Jak długo ważne są vouchery?

Wszystkie vouchery dostępne w naszej ofercie zachowują ważność przez 6 miesięcy od daty zakupu. Jednakże jeżeli potrzebowalibyście voucher z wydłużoną data ważności to oczywiście nie ma z tym problemu. Przygotujemy dla Was spersonalizowaną ofertę.

W przypadku nie wykorzystania vouchera w terminie można wydłużyć jego ważność o dodatkowe 3 miesiące za jednorazową opłatą 50 zł.

Czy konieczne jest wcześniejsze przybycie?

Mając na uwadze określony harmonogram rezerwacji symulatora, a także ze względu na specyfikę usługi, należy przybyć nie później niż 10/15 minut przed sesją, co pozwoli na spokojne przygotowanie oraz zapoznanie się z podstawowymi informacjami i instrukcjami. W przypadku spóźnienia względem godziny rezerwacji, lot w symulatorze ze względów organizacyjnych może nie zostać przedłużony, a strata czasu jest w tym wypadku na niekorzyść klienta. Jeżeli natomiast wykupiliście dłuższą sesję (np. godzinę/dwie) to możemy w uzasadnionych przypadkach zamienić ją na inny termin. Dodatkowo wcześniejsze przybycie daje możliwość delektowania się pyszna kawą lub herbatą bez ograniczeń.

Czy mogę wybrać własny scenariusz lotu?

Początkujących użytkowników zachęcamy do skorzystania z przygotowanych przez nas standardowych scenariuszy. Zwykle jest to (w zależności od wykupionego pakietu/dostępnego czasu) lot z lotniska Chopina w Warszawie, kilka okrążeń wokół stolicy i 2/3 lądowania. W tym czasie możemy zmieniać warunki pogodowe lub porę dnia. Osoby szukające dodatkowych wrażeń mogą wskazać m.in. lotnisko, warunki pogodowe, a także awarie z jakimi chcieliby się zmierzyć. W tym celu prosimy o wcześniejszą informację już na miejscu u instruktora.

Czy jest możliwość zmiany rezerwacji?

Każdą rezerwację można modyfikować do 24 godzin przed godziną rozpoczęcia sesji, bez dodatkowych opłat. W tym celu należy skontaktować się z nami mailowo bądź telefonicznie. 

W przypadku zmiany lub odwołania rezerwacji w czasie do 24h od planowanej godziny rozpoczecia lotu, klient zobowiązany jest uiścić opłatę proporcjonalnie do ilości minut zarezerwowanego lotu tzn. 20 min - 20 zł, 40 min - 40 zł, 60 min - 60 zł, 120 min - 120 zł. Daje to możliwość rezerwacji nowego terminu.

Kto może mi towarzyszyć w czasie lotu?

W symulatorze miejsce jest ograniczone. Na lewym fotelu zasiada klient, a na prawym instruktor. Dodatkowo mamy dwa krzesełka dla osób obserwujących. Każdy kolejny uczestnik może oczywiście obserwować lot, ale niestety nie jesteśmy w stanie zapewnić miejsca siedzącego. Dlatego sugerujemy zabranie ze sobą maksymalnie dwóch osób towarzyszących.

Czy można zapłacić kartą/gotówką na miejscu?

Oczywiście, że tak. Na miejscu mamy terminal do płatności kartą i kasę fiskalną, zatem z płatnością nie ma najmniejszego problemu. Jednakże zachęcamy do zakupów i rezerwacji przez naszą stronę internetową.

Czy mogę na miejscu dokupić dodatkowy lot do tego, który mam już kupiony?

Tak, nie ma z tym problemu. Płatność można u nas dokonać kartą bądź gotówką. Oczywiście wszystko zależy od aktualnego obłożenia symulatora. Może się zadziać tak, że po prostu fizycznie nie będzie możliwości dokupienia i od razu zrealizowania zakupionego lotu, ponieważ symulator będzie zajęty.

Czy mogę otrzymać voucher w formie papierowej?

Oczywiście, że tak. Drukujemy specjalnie przygotowane vouchery w formie papierowej. Są one idealne na prezent dla każdego pasjonata lotnictwa. Każdy z nich personalizujemy i pakujemy w eleganckie koperty.

Voucher można odebrać osobiście lub zamówić go z dostawą pod wskazany adres. Będzie to dodatkowy koszt w wysokości 40 zł.

Jaka jest różnica pomiędzy DA42 a A320?

DA42 jest samolotem dużo mniejszym niż A320. Zabiera na pokład tylko 4 osoby i nie posiada silników odrzutowych, ale jeden lub dwa (w zależności od konfiguracji symulatora) silniki śmigłowe. Na pewno nie wywiera tak zapierającego dech w piersiach wrażenia, jakie wywołuje symulator A320, ale również dostarcza dużo frajdy i niezapomnianych emocji. Jest tańszy, wizualizacja zewnętrzna jest zrobiona na monitorach, a cały symulator ma formę zamkniętej kapsuły.

A320 jest samolotem odrzutowym zabierającym na pokład (w zależności od konfiguracji kabiny) do 186 pasażerów. Niesamowite wrażenie wywołuje olbrzymia ilość przycisków i przełączników powodująca w pierwszej chwili nieco przytłaczające wrażenie. Symulator ten jest droższy, ale dużo bardziej realistyczny i dostarczający więcej wrażeń. System wizualizacji wykonany został na 3 projektorach, a cały symulator obsługiwany jest przez aż 4 komputery!

Na jaki czas minimalnie muszę wykupić symulator aby polecieć z punktu A do B?

Z racji tego, że loty trasowe trwają dużo dłużej niż kręgi nad lotniskowe, zalecamy wykupienie minimum 2h jeżeli chcemy w pełni uruchomić samolot, przejść przez wszystkie procedury i skończyć na jego pełnym wyłączeniu.

Na loty z A do B proponujemy lotniska krajowe np. Warszawa – Gdańsk, Warszawa – Kraków itp. Możemy oczywiście wybrać dwa dowolne lotniska w Europie, a instruktorzy udzielą odpowiedzi czy lot w zakupionym przedziale czasowym, na tej właśnie trasie, będzie możliwy.

Czy można zwrócić lub wymienić voucher?

Zakupiony voucher można zwrócic w terminie do 14 dni od dnia dokoniania zakupu. Jednakże nie jest to możliwe w przypadku, gdy do vouchera zostanie przypisany termin, lub gdy od razu kupujemy lot z konkretną datą realizacji usługi. 

Voucher można również wymienić na inny, ale tylko na „wyższy” czyli np. 20 min na 40 min, 60 min na 120 min lub z vouchera ważnego od poniedziałku do czwartku na ważny od piątku do niedzieli (czyli 20 min w tygodniu na 20 min w weekend). Wtedy pobieramy płatność w wysokości różnicy w cenie między jednym a drugim.