FAQ

Sprawdź odpowiedzi na pytania, które najcześciej zadają nasi klienci.

Olbrzymie emocje, niesamowita przygoda i wspomnienia na lata?

Tak, to prawda! Lot w naszym symulatorze to nie tylko olbrzymia dawka wiedzy lotniczej i czas spędzony z prawdziwymi pilotami. To przede wszystkim olbrzymie emocje towarzyszące lotowi w profesjonalnym symulatorze lotniczym, niesamowita przygoda i wspomnienia na naprawdę bardzo długo. 

Nie znajdziesz tego w żadnym innym miejscu! Wpadnij do nas i daj ponieść się przestworzom :D.

Jakie są wymagania wiekowe?

U nas limity wieku nie istnieją! Musimy natomiast wziąć pod uwagę fakt, iż zbyt niska osoba może po prostu mieć utrudnioną możliwość sterowania samolotem. Jednakże podkładając poduszki, czy korzystając z pomocy rodziców jesteśmy w stanie zapewnić niezapomniane wrażenia najmłodszym. Mamy również specjalny fotelik dla dzieci :).

Czy symulator jest certyfikowany?

Tak! W przeciwieństwie do konkurencyjnych produktów, nasze symulatory są certyfikowane lub w trakcie procesu certyfikacji. Wykorzystywane są aktywnie do szkolenia personelu lotniczego.

Sam proces certyfikacji jest niezwykle trudny i wymagający. Wymaga o wiele bardziej restrykcyjnego sprzętu, oprogramowania oraz dodatkowych funkcji, których nie posiadają urządzenia rozrywkowe (np. oryginalne stery z prawdziwego samolotu).

Czy wymagana jest wcześniejsza rezerwacja?

Ze względu na specyfikę usługi, wymagamy rezerwacji z conajmniej jednodniowym wyprzedzeniem. Zachęcamy w tym celu do kontaktu telefonicznego lub mailowego. 

Wszystkie loty lub vouchery można także zakupić na miejscu w naszym lokalu. Zapraszamy w godzinach pracy recepcji: pon-pt w godz. 12:00 - 20:00 i w wybrane weekendy. Prosimy jedynie o wcześniejszy kontakt telefoniczny :).

Czy lot w symulatorze jest realistyczny?

Nasze symulatory posiadają dokładnie odwzorowane kokpity samolotów: Airbusa A320 i Diamonda DA 40/42. Wszystkie panele, instrumenty pokładowe czy fotele pilotów wyglądają i działają dokładnie tak, jak w prawdziwym samolocie. Zaprojektowany specjalnie w tym celu system audiowizualny sprawia, że lot jest niezwykle realistyczny - w czasie manewrów odnosi się wrażenie, że naprawdę znajdujemy się w powietrzu!

Dodatkowo nasz trzeci symulator Alsim AL250 pozwala na symulacje kilku różnych typów samolotów, dzięki mozliwości zmiany jego konfiguracji. 

Czy mogę zakupić voucher w formie papierowej?

Oczywiście, że tak! Przygotowujemy specjalne vouchery zapakowane w formie eleganckiego prezentu (w podełeczku i torbie). Są one idealne na prezent dla każdego pasjonata lotnictwa. Opcja vouchera elektronicznego lub papierowego dostępna jest podczas finalizacji zamówienia na naszej stronie.

Voucher można odebrać osobiście lub zamówić go z dostawą pod wskazany adres (również do paczkomatu).

W jakich godzinach działa JetZone24?

Standardowo jesteśmy otwarci przez 7 dni w tygodniu, pon-pt w godzinach 10:00 - 22:00 i w weekend 09:00 - 21:00. Jednak w przypadku pilotów czy wynajmu symulatora na wiele godzin lub imprez specjalnych (integracje, urodziny) terminy ustalane są indywidualnie i mogą wykraczać poza nasz standardowy harmonogram pracy.

Powyższe godziny mogą ulegac modyfikacjom. Prosimy zatem o wcześniejszy kontakt telefoniczny. 

Czy loty realizowane są w języku angielskim?

Wszyscy nasi instruktorzy posługują się biegle językiem angielskim. Bez problemu zrealizujemy zatem sesję w tym języku :).

Czy wymagana jest wiedza lotnicza?

Absolutnie nie! Wiedza lotnicza nie jest wymagana. Jesteśmy grupą pilotów i profesjonalnych instruktorów lotniczych, którzy czynnie latają na wielu typach samolotów, między innymi na wielkich odrzutowcach. Chętnie podzielimy się naszą wiedzą przekazując ją dalej. Możesz wpaść do nas kompletnie bez posiadania wiedzy lotniczej, a w czasie lotu podziwiać widoki, robić zdjęcia i delektować się lotem z innej perspektywy – kabiny pilotów. Instruktor obecny jest podczas całej sesji i we wszystkim Ci pomoże, poopowiada swoje historie i wprowadzi Cię w tajniki lotnictwa :).

Czy jest możliwość zmiany terminu rezerwacji?

Każdy termin rezerwacji można dowolnie modyfikować do 24 godzin przed godziną rozpoczęcia sesji, bez dodatkowych opłat. W tym celu należy skontaktować się z nami mailowo bądź telefonicznie. 

W przypadku zmiany terminu lub odwołania rezerwacji w czasie krótszym niż 24h od planowanej godziny rozpoczecia lotu, pobieramy opłatę proporcjonalnie do ilości minut zarezerwowanego lotu tzn. 20 min - 20 zł, 40 min - 40 zł, 60 min - 60 zł, 120 min - 120 zł, 180 min - 180 zł, itd.

Uiszczenie opłaty pozwala na rezerwację nowego terminu.

Kto może mi towarzyszyć w czasie lotu?

Każdy! Nie wachaj się zabrać na swój lot rodzinę, przyjaciół, ulubionego pupila, żonę czy teściową!

W symulatorze A320 zmieści się spokojnie kilkanaście osób. W pomieszczeniu mamy także dedykowaną kanapę i krzesełka dla obserwatorów.

W symulatorach DA 40/42 i AL250 zmieszczą sie maksymalnie 3 osoby towarzyszące.

Jak długo ważne są vouchery?

Wszystkie vouchery dostępne w naszej ofercie ważne są standardowo przez 6 miesięcy od daty zakupu. 

Voucher można zakupić również w dłuższym o 180 dni (łącznie 12 miesięcy) czasie ważności.

W przypadku nie wykorzystania vouchera w terminie można wydłużyć jego ważność o dodatkowe 3 miesiące za jednorazową opłatą 50 zł. Czas ten liczy sie od dnia wygaśnięcia vouchera. 

Czy mogę wybrać własny scenariusz lotu?

Oczywiście, że tak! Daj nam znać przed lotem jaki masz plan na swoją sesję :). Postaramy się zrealizować Twoje oczekiwania w 100%!

Czy można zapłacić kartą/gotówką na miejscu?

Dla wszystkich rezerwacji wymagamy przedpłaty co najmniej na dzień przed rozpoczeciem lotu. Zapraszamy zatem do wybrania opcji płatności online lub kartą/gotówką w naszym lokalu z odpowiednim wyprzedzeniem.

Wszelkie dopłaty do lotu już wcześniej zakupionego mogą jak najbardziej zostać zrealizowane na miejscu, przed lotem :).

Czy mogę na miejscu dokupić dodatkowy lot do tego, który mam już zakupiony?

Oczywiście, że tak! Wszystko natomiast zależy od aktualnego obłożenia symulatora. Może się zdarzyć tak, że po prostu fizycznie nie będzie możliwości dokupienia i od razu zrealizowania zakupionego lotu, ponieważ symulator będzie zajęty.

Nie wahaj się natomiast zapytać o dodatkowy lot w promocyjnej cenie naszego instruktora, a jeżeli zależy Ci bardzo na wydłużeniu lotu, daj nam znać odpowiednio wcześniej :).

Nasi partnerzy